Teklif İste

3 Boyutlu Yazıcı ile Enjeksiyon Kalıplama

EOS Katmanlı Üretim kalıp ve kalıp ek parçalarında konformal soğutma kanalları direkt olarak birleştirilmesine izin verir. Optimize edilmiş ısı dağıtımı enjeksiyon kalıplama işlemlerinde daha kısa işlem süreci, daha fazla verimlilik ve plastik parça kalitesi sağlar.

 

Enjeksiyon kalıplamada, son halini almış ürünün soğuma süresi seri üretim sürecinin yüzde yetmişe varan bir bölümünü oluşturabilir. Bunun nedenlerinden biri: alışılmış kalıp yapımında, sıcaklık kontrolü veya soğutma kanalları sadece düz bir çizgi hizasında delinebilir. Kritik sıcak noktalar çoğu zaman soğutucu sıvının erişemeyeceği yerlerdedir ve bu yüzden yatıştırılamazlar.

 

EOS’un Direkt Metal Lazer Sinterleme’si (DMLS) ise üretilen kalıba optimize edilmiş, konformal soğutucu kanalların üretim sırasında eklenmesini mümkün kılar. Bu daha eşit ve hızlı ısı dağıtımını garantiler –kalıptaki termal gerilimi azaltır ve ömrünü uzatır. Plastik ürün kalitesi, parçaların ölçüleri açısından doğruluğu ve parçada eğilmeler de azaltılmıştır. Dahası, üretim sürelerinin ciddi bir şekilde kısalmasını sağlar.

 

Bazı açıklayıcı örnekler:

 

LBC şirketi, yenilikçi lazer sinterleme teknolojisini kullanarak kalıp yapımı üzerinde yoğunlaşıyor –ya parçaları yada tüm süreci müşterinin işlemlerine  adapte ediyor. DMLS kullanarak, şirket bir kalıbın termal performansını optimize edebildi. Bu durum döngü sürecini 90 saniyeden 40’a indirerek yüzde 55 oranında azalttı –ki böylece yıllık verimlilik yüzde 125 arttı. 3250 euro yatırım iki ay içinde telafi edildi ve şirket yılda 20000 euro tasarruf yaptı.

 

Başka bir uygulamada, LBC şirketi, kritik ısı noktaların etkili bir şekilde soğutulması için DMLS ile yapılan bir çekirdeği kullanarak döngü sürecini üçte iki oranında azalttı.

 

Es-Tec şirketi, bir kalıp üretiminin verimliliğini üretim sürecini kısaltarak yüzde 20 arttırdı.

 

SIG Blowtech şirketi, döngü sürecini 15 saniyeden 9’a indirdi. DMLS ile üretilen  iç bölüme sahip 4 şişelik darbe kalıp sayesinde şirket verimliliğini yüzde 75 arttırdı.

Dosyalar

case_study_innomia pdf

Paylaş:

Haberler

3D yazıcılar yaygınlaşıyor

Üç boyutlu uretimi mumkun kilan 3D yazıcılar, seker. cikolata, ev,…

3ddt Yenilendi!

Yorum ve Onerilerinizi posta@3ddt,com.tr adresine bekliyoruz. Tesekkurler