Teklif İste

Endustriyel Uygulamalarda 3 Boyutlu Yazıcılar

EOS Katman Üretim pek çok endüstriyel uygulama için uygundur. Aynı zamanda karmaşık parçaların üretimi için hızlı, esnek ve düşük masraf odaklı bir çözümdür.

 

EOS tarafından sunulan yenilikçi Katmanlı Üretim teknolojisi endüstriyel eşanjörler (ısı değiştiricileri) için de uygulama alanı bulur. Genelde, eşanjörlerin kapatılmış alanlarda, mümkün olduğunca verimli bir şekilde, termal enerji sağlamaları ve geri çekebilmeleri gerekir. Ek olarak, bazı uygulamalar ısı eşanjörünün geometrisinin soğutulması gereken parçaya göre adapte edilmesini gerektirir –geleneksel üretim yöntemlerinin ancak zorlukla aşabileceği karmaşık bir aşamadır. Bu durum, ürünleri geliştirmesi gereken tasarımcıları belirli bir plan ile teknik yapılabilirlik arasında taviz verdiren sınırlamalar altına alır.

 

EOS teknolojisi, öte yandan, maksimum dizayn özgürlüğü sağlar ve ısı eşanjörlerinin geometrik düzenlemeleri için yeni kapılar açar. Örneğin, türbülatörler sıvı kanallarıyla birleştirilebilir. Türbülatörler, optimize edilmiş ısı transferi için akım sırasında kasten türbülans oluşturur. Dolayısıyla, lazer sinterleme sistemlerinde kullanılan teknoloji, kurulum alanına kolayca adapte olabilecek son derece verimli ve kompakt dizaynları üretebilir. Bu Katmanlı Üretim yöntemi hiçbir ek alete ihtiyaç duymaz, bu sayede tek, bireysel ürünler neredeyse hiçbir ek masraf olmadan üretilebilir.

 

 

 

Paylaş:

Haberler

3D yazıcılar yaygınlaşıyor

Üç boyutlu uretimi mumkun kilan 3D yazıcılar, seker. cikolata, ev,…

3ddt Yenilendi!

Yorum ve Onerilerinizi posta@3ddt,com.tr adresine bekliyoruz. Tesekkurler