Teklif İste

3D Yazıcı - Robotik Sistemler

EOS Katmanlı Üretim, entegre fonksiyonlara sahip hafif kıskaçlı(kontrol edici) sistemlerin düşük maliyetli üretimini sağlar –ki bu kavrayıcı sistemler taşınılacak olacak ürüne göre bireysel olarak adapte edilebilir.

 

Otomatik idare(kavrayıcı vb) cihazları ve robotik sistemler çoğu zaman endüstriyel üretimin belkemiğini oluşturur. Kullanılan kavrayıcı sistemler, taşınılabilir olması için üretildikleri ürün için özel olarak tasarlanmalıdır. Ürün ne kadar çok değişikliğe sahipse, kavrayıcı sistemlerin de aynı ölçüde ayarlanması gerekir. Ek olarak, bir üretim makinesinin verimliliği çoğu zaman kavrayıcı sistemlerinin hızlanabilme yetisi ile doğru orantılıdır. Hafif tutucular(kavrayıcı, kıskaçlı, idare edici sistemler) bu nedenle robotik sistem uygulamalarındaki kavrama ve ürün idaresinde büyük bir rol oynar.

 

EOS’un yenilikçi teknolojisi, kavrayıcı sistemlerin dizaynı ve üretimiyle ilişkili çığır açan faydalar sunar: Kullanılan materyalin odak noktası olması karmaşık yapıların dahi hafif ve dirençli parçalar olarak üretilebileceği anlamına gelir. Hareket eden kütlelerin azaltılmasının ulaşılabilir ivmelenme ve dolayısıyla makinenin verimliliği üzerinde olumlu etkisi vardır. Katmanlı Üretim, taşınacak olan ürünün değişmesi durumunda taşımayı yapan kavrayıcı sistemlerin dizaynının hızlıca değiştirilebilmesine olanak tanır.

 

EOS lazer sinterleme teknolojisinin güçlü noktalarından biri fonksiyonların parçalara direkt olarak entegre edilebilmesidir.  Menteşeler, kıskaçlı mekanizmalar, hava kanalları, sensörler için altlıklar ve diğer fonksiyonlar üretim sırasında parçalara dahil edilebilir. Bu da birçok parça için ek montaj aşamalarını aşıp, maliyetin azalmasını sağlar.

Sanayide 3 Boyutlu Yazıcı Kullanımı

Sürdürebilir enerji verim, sürekli maliyet baskısı, kısa süreli üretimlerde özel amaçlı parçalar, son teslim tarihi için yapılan baskı –endüstriyel şirketler birçok zorlukla karşı karşıya kalıyor. Ancak kısa süreli, küçük üretimler ek araç kullanımı odaklı olan geleneksel yöntemler ile korkutucu derecede masraflı olabilir. Dahası, üretime başlamadan hemen önce parçanın geometrik açıdan çabuk değişiminin gerekmesi pek çok emek ve masrafa yol açar. Bu durum, parça tedarikçileri ve benzerine zamanında teslimi tehlikeye atar.

 

Katmanlı Üretim, ek araç gereksiniminin olmadığı üretim yöntemlerini daha farkında olmaları amacı ile endüstriyel şirketlere tamamen farklı çözümler sunar. Söz konusu teknoloji tasarımcılara maksimum dizayn özgürlüğü verir. Sadece mekanik sağlamlık veya fonksiyonellik için ihtiyaç duyulduğu zamanlarda materyal sağlayan bu çözüm, aynı zamanda son derece karmaşık geometrilere sahip hafif parçalar üretebilir.

 

Bir EOS sistemi sadece bir üretim aşamasında dahili fonksiyonu olan parçalar üretebilir. Katmanlı Üretim özellikle küçük adetli seri üretimler için az masraflı bir çözümdür. Parçanın geometrik şeklinde yapılan değişiklikler her an üretime aktarılabilir ve zamanında teslim için alınan riskler problem olmaktan çıkar. Başka bir avantajı ise ihtiyaç duyulduğu zaman üretilebilecek yedek parçaların pratik olarak sınırsız mevcudiyetidir.

 

Ek olarak, Katmanlı Üretim makineyle işleme yöntemlerine oranla esasen çok daha iyi bir malzeme verimliliği ile çalışır. Bir lazer sinterleme makinesi sadece gerekli olan alanlara toz materyal uygular. Lazere maruz kalmayan malzeme geri dönüştürülebilir ve üretim sürecine yeniden dahil edilebilir.

Paylaş:

Haberler

3D yazıcılar yaygınlaşıyor

Üç boyutlu uretimi mumkun kilan 3D yazıcılar, seker. cikolata, ev,…

3ddt Yenilendi!

Yorum ve Onerilerinizi posta@3ddt,com.tr adresine bekliyoruz. Tesekkurler