Teklif İste

Havacılık Sektöründe 3D Yazıcı Uygulmaları

EOS Katmanlı Üretim, karmaşık geometrilere ve belirlenmiş özelliklere sahip fonksiyonel motor parçalarının düşük maliyetli üretimini sağlıyor – küçük boyutlarda üretimler de dahil olmak üzere.

 

Katmanlı Üretim’in avantajları türbin ve motor parçalarının üretiminde, küçük partili üretimlerde dahi öne çıkıyor. Zahmetli geometrilere, belirli aerodinamik yada akışkan-dinamik özelliklerine sahip fonksiyonel parçalar EOS lazer sinterleme ekipmanı ile hızlıca ve düşük maliyetle üretilebilir. Buna yakıt sistemleri, kılavuz kanatlar ve türbin kanatları, harici sistemler ve özel ısı koruma parçaları da dahildir. Boşluklar veya yakıt kanalları içerebilecek olan, yüksek dirençli malzemeden yapılan, son derece karmaşık parçalar bile EOS teknolojisi ile kolayca üretilebilir –ki söz konusu parçalar için geleneksel üretim yöntemlerinin kullanımı ya imkansız yada çok pahalı olacaktır.

 

Ek olarak EOS Katmanlı Üretim, yüzde 60’a kadar ağırlık tasarrufu ile yüksek direnci birleştiren hafif tasarımların geliştirilmesini sağlıyor. Bu yenilikçi bileşenlerin kullanımı yakıt tüketimini ve karbondioksit salınımını azaltıyor. Bir uçağın tüm hizmet ömrü boyunca, çevresel etkinin önemli ölçüde azaltılmasına katkıda bulunuyorlar.

Paylaş:

Haberler

3D yazıcılar yaygınlaşıyor

Üç boyutlu uretimi mumkun kilan 3D yazıcılar, seker. cikolata, ev,…

3ddt Yenilendi!

Yorum ve Onerilerinizi posta@3ddt,com.tr adresine bekliyoruz. Tesekkurler