Teklif İste

3D Printer ile Seri Üretim Taşıtlar

EOS Katmanlı Üretim, otomotiv mühendisliğinde yüksek kalitede ve ağırlık odaklı parçaların kişiselleştirilmiş seri üretimi için çözüm niteliğindedir.

Günümüzde otomotiv endüstrisi enerji verimli motorlara, karbondioksit salınımı azaltmaya ve müşteriye özel parçaların seri üretimi üzerine taleplerin artmasına odaklanmıştır. Katmanlı Üretim’in aksine, üretim teknolojileri bu zorluklar karşısında yetersiz kalmıştır: küçük partili üretimlerde veya gelişmiş özelleştirmenin gerekli olduğu noktalarda bu teknolojileri karlı bir şekilde uygulamaya sokmak çoğu zaman imkansızdır. Müşteriye özel isteklere adapte edilmiş otomobil parçaları müşterilerin değişen beklentilerini aksettirir: nihayetinde, bir otomobil kullanıcının hislerini yansıtır ve bunlar ne kadar araba sahibine yönelik olabilirse, sahibinin arabasına olan bağı da o kadar kuvvetlenir. Katmanlı Üretim bu noktada çözüm niteliğindedir: kişiselleştirilmiş kitle ürünlerin düşük maliyetli üretimine imkan verir.

Geleneksel üretim tekniklerinin başka bir dezavantajı ise tasarımda özgürlüğü kısıtlamasıdır. Sonuç olarak, parçalar daima fonksiyon ile yapılabilirlik arasında bir uzlaşmanın sonucudur.  EOS teknolojisi, gelişimi bu kısıtlamalardan kurtarır, sadece fonksiyonel açıdan gerekli olduğu zaman materyal uygular. Bu, bir araya getirilmiş fonksiyonlara sahip fazlasıyla hafif ve son derece sağlam parçaların yapımını sağlar. Menteşeler, köşebentler ve havayla çalışan aktüatörler gibi basit parçalar tasarlanabilir, üretilebilir ve entegre elemanlar olarak monte edilebilir. Enerji verimini doğrudan arttırdığından dolayı hareket eden ve/veya hızlanan parçaların kütlesini azaltmak çok önemlidir.

Paylaş:

Haberler

3D yazıcılar yaygınlaşıyor

Üç boyutlu uretimi mumkun kilan 3D yazıcılar, seker. cikolata, ev,…

3ddt Yenilendi!

Yorum ve Onerilerinizi posta@3ddt,com.tr adresine bekliyoruz. Tesekkurler