PA 1101

PA 1101, lazer sinterleme malzemesi olarak kullanım için optimize edilmiş beyazımsı bir poliamid 11 tozudur. PA 1101 yenilenebilir ham maddelerden (hint yağı) yapılmıştır. Malzeme elastikiyet ve yüksek darbe direnci ile karakterizedir.

Açıklama

PA 1101, lazer sinterleme malzemesi olarak kullanılmak üzere optimize edilen beyazımsı-saydam bir poliamid 11 malzemedir. Lazer sinterleme ile PA 1101’dan üretilen parçaların ayırt edici özelliği, yüksek darbe direnci ve kopma uzamasıdır. Malzeme, yenilenebilir kaynaklara dayandığı için çevre dostu malzeme olarak sınıflandırılabilir.

Özellikler
  • dengeli özellik profili ile yüksek darbe direnci ve kopma uzaması
  • yenilenebilir kaynaklara dayalı
  • PA 12’den daha iyi sıcaklık direnci; geniş bir sıcaklık yelpazesinde neredeyse kesintisiz mekanik özellikler
  • en yüksek mekanik stres altında dahi parçalanma ve çatlama yok
Uygulama alanları
  • Bu malzeme özellikle yüksek malzeme sürekliği gereken işlevsel elemanlar içeren (ör. tümleşik mafsallar) ve yüksek darbe direncinin önemli olduğu uygulamalara uygundur. Bu malzemenin bir diğer tipik uygulama alanı da parçalara ayrılmasına müsaade edilmeyen bileşenlerdir (ör. taşıtların yolcu bölmelerinde kullanılan parçalar).
  • Daha fazla bilgi için lütfen “Malzeme Broşürü”nü indirin.
  • Sisteminizin PA 1101 ürününü kullanmaya yönelik teknik gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için, lütfen broşüre eklenen kontrol listesini kullanın.
  • Kontrol Listesi bulunan Malzeme Broşürünü indirin
  • Teknik bilgiler, plastikten yapılan malzemelerin malzeme veri sayfaları ve standartlaştırılmış malzeme özellikleri, yani Part Property Profiles hakkında bilgiler için lütfen malzeme veri merkezimize bakınız.
  • *Bu ürünü 2007/47/EC sayılı (Tıbbi Cihaz(lar)) direktifinde tanımlanan şekilde tıbbi cihazlar içerisinde veya için kullanırken,  bu ürünün söz konusu kullanım için geliştirilmemiş veya test edilmemiş olduğunu ve bu ürünün söz konusu kullanıma uygunluğunu belirlemeye ilişkin sorumluluk ve riskin sadece tarafınıza ait olduğunu bilmeniz gerekir. Bildiğimiz kadarıyla bu ürünün herhangi bir belirli Tıbbi Cihazda kullanımına ilişkin hiçbir klinik tıbbi çalışma yapılmamış ve Avrupa İlaç Kalite ve Sağlık Hizmetleri Direktörlüğü (“EDQM”) veya diğer hükumet makamlarından Tıbbi Cihazlarda kullanıma yönelik izin ne talep edilmiş ne de alınmıştır. Ürünün herhangi bir Tıbbi Üründe kullanıma uygunluğunun belirlenmesine yönelik sorumluluk sadece tarafınıza ait olmak üzere, bu ürünün üreticisi ürünün vücut ortezi, ortopedik iç taban/ayakkabı tabanlığı, cerrahi kılavuzlar ve aletler, terapi maskeleri ve dişçilik modelleri haricinde herhangi bir Tıbbi Ürün uygulamasında olası bir kullanımının düşünülmemesini açıkça tavsiye edip hangi durumda olursa olsun insan vücudunda 30 günden fazla takılı kalmaması ve 30 günden fazla süreyle herhangi bir epitel yüzey veya göz yüzeyi yerine kullanılmaması gerektiğine dair açıkça uyarıda bulunur. Daha fazla bilgi için lütfen satış yöneticimizle iletişime geçin.