PRECIOUS M 080

Kıymetli metal ürünlerin Eklemeli Üretimine yönelik bu yüksek kaliteli sistem, PRECIOUS M 080 3D Yazıcı Parça Üretimi takı ve saat yapımı endüstrileri için tasarlanmış olup ürün konseptinden piyasaya sunuma giden en hızlı yolu sunar. PRECIOUS M 080, 3D Yazıcı Parça Üretim sektöründe yüksek kaliteli metal parçaların doğrudan CAD verilerinden aletsiz olarak üretilmesine imkân verir.

Kategoriler:

Açıklama

PRECIOUS M 080, geniş bir yelpazede üretim çözümleri sağlayabilir. Tasarımlar, alet yatırımı olmadan sadece birkaç saat içerisinde gerçeğe dönüştürülebilir. PRECIOUS M 080; serbest formlu yüzeyler, oyuk kısımlar ve mafsallı parçalar gibi aşırı karmaşık geometrileri yaratmak için ince metal tozunu lazerle eriterek parçaları katman katman oluşturur.

Mükemmel Detay Çözünürlüğü

100 watt’lık bir fiber lazer, üç boyutlu yazıcı sektöründe olağanüstü ışın kalitesi ve güç kararlılığı sağlar. Böylece, en yüksek kaliteli parçaları üretmek için optimum ve tutarlı işleme koşulları garanti edilir.

Küçük lazer noktası, en ince yapıların bile yaratılmasını sağlar

Gelişmiş Toz İşleme

  • Uygun üç boyutlu yazıcı fiyatı ile takı ve saat yapımı endüstrileri için özel olarak geliştirilen bir güç yönetim süreci, kıymetli tozlar için tam hesap verebilirlik sağlar
  • Kartuş bazlı sistemi sayesinde hızlı metal değişimi sağlar

Geniş Kapsamlı Portföy

  • Optimize parametre setlerini içeren geniş bir kıymetli metal tozu alaşımları yelpazesi
  • Çeşitli malzeme tipleri ve uygulamalar için optimum üretim sürecini sağlayacak çok sayıda ortaya çıkarma stratejisi ve özelliği içeren süreç yazılımı
  • Farklı gereksinimlere uyarlama: Çeşitli seçenekler ve ilave ekipmanlar mevcuttur.

 Cooksongold tarafından dağıtım

Heimerle + Meule Group’un bir parçası olan Cooksongold, Avrupa’nın lider işlenmiş kıymetli metal tedarikçilerinden biri olup gümüş, platin ve paladyum alaşımları, tel, sac, boru, para pulları ve döküm tanecikleri tedarik eder. Heimerle + Meule Group, Londra Külçe Piyasası Birliği mal teslimi statüsü ile büyük kıymetli metal rafinerisi şirketlerini de işletir. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.cooksongold-emanufacturing.com.

Building volume

Ø 80 mm x 95 mm (high, including building plattform)

Laser type

Yb-fiber laser; 100 W

Precision optics

F-theta-lens; high-speed scanner

Scan speed

up to 7.0 m/s (23 ft./sec)

Focus diameter

30 μm’den az

Güç kaynağı

200-240 V soket veya sabit bağlantı

Güç tüketimi

mak. 2,5 kW

Harici gaz beslemesi

5 bar işletme basıncı önerilir

Boyutlar (B x D x Y)

sistem

800 mm x 950 mm x 2.250 mm

Önerilen kurulum alanı

Min. 1,00 mx 3,00 mx 2,5 m

Ağırlık

580 kilo

Veri Hazırlama

Yazılım

EOS RP Araçları; EOSPRINT

 CAD arayüzü

 STL

Ethernet