Eklemeli İmalat

Eklemeli Üretim

Eklemeli imalat, 3D Printer sektöründe aletsiz üretim ve maksimum tasarım özgürlüğü sağlar. Parçaları doğrudan 3D CAD verilerinden hızlı, esnek ve uygun maliyetli bir biçimde üretmeyi mümkün kılar ve görevlerinizi yenilikçi bir yoldan gerçekleştirmenize yardımcı olan bir teknolojidir.

Endüstriyel şirketler; sürdürülebilir enerji verimliliği, devamlı maliyet baskıları, kısa vadeli üretimler için özel amaçlı parçalar ve esnemeyen süre sınırı baskıları gibi pek çok zorlukla karşılaşır. Fakat alete dayalı geleneksel yöntemlerle kısa vadeli üretimin uygun maliyetli olması pek mümkün değildir. Ayrıca, üretimin başlamasından hemen önce değiştirilen bir parça geometrisine hızlı bir şekilde yanıt vermek, çok fazla çalışma ve paraya mal olur. Bu sebeple, örneğin parça tedarikçilerine takvime uygun teslimat yapılması tehlikeye düşebilir.

Eklemeli imalat, 3D Printer sektöründe endüstriyel şirketlere aletsiz üretim yöntemlerinin uygulanabileceği tamamen yeni çözümler sağlar. Bu teknolojilerimiz, tasarımcılara maksimum tasarım özgürlüğü verir. Sadece mekanik dayanım veya işlevsellik açısından gereken yerlerde malzeme sağlayan bu çözümle çok karmaşık geometrilere sahip hafif parçaların üretilmesi de mümkündür.

Bir EOS sistemi, tümleşik işlevselliğe sahip bileşenleri tek bir üretim adımında üretebilir. Aletsiz Eklemeli Üretim, özellikle küçük miktarlarda seri üretim için son derece uygun maliyetli bir çözümdür. Parça geometrilerinde yapılan değişiklikler, istenen zamanda üretime aktarılabilir ve takvime uygun teslimatın yapılması sorun olmaktan çıkar. Bir diğer avantajı da, ihtiyaç duyulan şekilde ve zamanda üretilebildikleri için yedek parça bulunurluğunun pratikte sınırsız olmasıdır.

Eklemeli imalat, bir bileşeni malzemeleri biriktirerek katmanlar halinde oluşturmak için dijital tasarım verilerinin kullanıldığı bir süreci ifade eder. “3D baskı” ifadesi, Eklemeli Üretim ile aynı anlamda giderek daha çok kullanılmaktadır. Ancak, Eklemeli Üretim geleneksel malzeme çıkarma yöntemlerinden net bir biçimde ayrılan bir profesyonel üretim tekniğini tanımlaması bakımından daha doğru bir ifadedir. Örneğin, Eklemeli Üretim bir iş parçasını tek parçadan frezelemek yerine, bileşenleri katman katman oluşturur. İnce toz halinde bulunan malzemeleri kullanarak Bir dizi farklı metaller, plastikler ve kompozit malzemeler kullanılabilir.

Eklemeli Üretime Yönelik EOS Plastik Malzemeler

EOS, malzeme alanında oldukça yetkindir ve Eklemeli imalat yönelik çok gelişmiş plastikleri içeren kapsamlı bir portföy sunar. EOS’un malzemeleri, sistemleri ve süreç parametreleri birbiriyle mükemmel uyumludur. Bu portföyde, ürünler için hedeflenen özellik profillerini sağlayacak en iyi malzemeler sunulur. Ayrıca EOS, yüksek teknoloji malzemelerini müşterilerin özel gereksinimlerine göre sürekli geliştirmektedir.

>>>Malzeme Veritabanı<<< içerisinde, optimum ürün özelliklerine yönelik geniş bir malzeme yelpazesine ulaşabilirsiniz. Sayfanın sonunda yer alan “Uyumlu Malzeme – P Makineleri” adlı malzeme bilgisi dokümanımızda malzeme/sistem uyumluluğuna ilişkin bir özete ulaşabilirsiniz.

Plastik ürünlerin Eklemeli Üretiminde poliamidler (PA), polistirenler (PS), termoplastik elastomerler (TPE) ve poliarileterketonlar (PAEK) kullanılabilir. EOS, Eklemeli Üretim sürecine yönelik kapsamlı bir malzeme grubu sunmaktadır. Özelleştirilmiş ürünler en yüksek kalitede üretilebilir.

 • Malzeme seçimleriniz için baştan sona tavsiye ve destek sunarız. Tasarım, geliştirme ve üretim hedeflerinize ulaşmak için yıllara dayanan deneyimimizden ve yüksek kaliteli, kapsamlı olarak test edilmiş malzemelerimizden yararlanabilirsiniz.
 • Malzeme alanında yirmi yıldan fazla süreyle devamlı geliştirilen yetkinlik
 • Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için birbiriyle mükemmel uyumlu malzemeler, sistemler ve süreç parametreleri
 • Tasarım ve geliştirme açısından çok yüksek seviyede esneklik
 • Uygun malzemeler, ürün profillerinize yönelik optimum özellikleri sağlar
 • Mekanik dayanım, darbe dayanımı, ısıl kararlılık, boyutsal kararlılık veya biyouyumluluk hususlarından hangisi söz konusu olursa olsun, EOS malzemeleri pek çok
Metal Eklemeli Üretime Yönelik Malzemeler

Geniş kapsamlı bir kalitesi test edilmiş malzeme yelpazesi: Eklemeli Üretim kullanılarak DMLS’den (Doğrudan Metal Lazer Sinterleme) optimum ürün özellikleri elde etmeye yönelik EOS metal tozu malzemeleri EOS, Eklemeli imalat kullanılarak doğrudan metal lazer sinterleme (DMLS) açısından çok yüksek seviyede bir malzeme uzmanlığına ve kapsamlı birçok yönlü metal portföyüne sahiptir. Malzemelerimizin, sistemlerimizin ve süreç parametrelerimizin mükemmel uyumlu olması, tanımlanmış özellik profillerinin kusursuz olarak tekrarlanmasını sağlar. Ayrıca EOS, yüksek teknoloji malzemelerini müşterilerin özel gereksinimlerine göre sürekli geliştirmektedir.

EOS, DLMS (Doğrudan Metal Lazer Sinterleme) kullanılarak metal bileşenlerin üretilmesi için alüminyum, yüksek dayanımlı ve yüksek nitelikli çelikten titanyum, nikel ve kobalt krom alaşımlarına kadar uzanan kapsamlı bir metal tozları yelpazesi sunar. Böylece son derece kişiye özel hazırlanan ürünler, olağanüstü kalitede üretilebilir.

Malzemeler seçimi aşamasında yoğun tavsiye ve destek sağlamaktan çok mutlu oluruz. Böylece; tasarım, geliştirme ve üretim hedeflerinizi karşılamak için uzun yıllara dayanan deneyimimizden ve yüksek nitelikli, kapsamlı olarak kalitesi test edilmiş malzemelerimizden faydalanabilirsiniz.

 • Malzeme uzmanlığımız, 20 yılı aşkın bir süredir sürekli gelişmiştir.
 • Mükemmel sonuçlar elde etmek için malzemeler, sistemler ve süreç parametreleri uyumlu hale getirilmiştir
 • Tasarım ve geliştirme açısından çok yüksek derecede esneklik
 • Uyumlu malzemeler, gereken ürün özellik profillerini ideal şekilde destekler
 • EOS malzemeleri gereksinimlerin çoğunu karşılayabilir
 • Verimli üretim süreçleri ve yüksek teknoloji malzemeler, yenilikçi bileşenlerin en yüksek endüstri standartlarına göre ekonomik olarak üretilmesine imkân verir
EOS 3D Metal Üretimde Sektör Bilgisi
EOS DMLS 3D Metal yazıcı Eklemeli imalat,

EOS 3D Metal yazıcı

Eklemeli imalat, geleneksel üretim tekniklerinin getirdiği sınırların üstesinden gelir. 3D metal yazıcı  sektöründe farklı sektörlerde çalışan şirketlere fayda sağlıyoruz.

Devamı

Endüstriyel 3D baskıda – Yeni dönem başladı

EOS 3B Baskı Modeli

Mühendisliğiniz İçin – Endüstriyel 3D baskı ile tasarım odaklı üretim, karmaşık geometriler veya işlevsel entegrasyon – katlamalı üretimde yeni ufuklar açar.

Devamı