fbpx

UYGULAMALAR

Sektörler ve Pazarlar

3D Yazıcı metal ve plastik tozu sektöründe eklemeli üretim, geleneksel üretim tekniklerinin getirdiği sınırların üstesinden gelir. Çok çeşitli sektörlerde şirketlere fayda sağlar. Endüstrinin pek çok sektöründeki şirketler katmanlı imalat sayesinde, geliştirme ve üretim süreçlerinde lazer sinterleme süreçlerini artık başarıyla kullanmaktadır. Bir EOS sistemi, tümleşik işlevselliğe sahip bileşenleri tek bir üretim adımında üretebilir. Aletsiz Eklemeli Üretim, özellikle küçük miktarlarda seri üretim için son derece uygun maliyetli bir çözümdür. Parça geometrilerinde yapılan değişiklikler, istenen zamanda üretime aktarılabilir ve takvime uygun teslimatın yapılması sorun olmaktan çıkar, Bir diğer avantajı da, ihtiyaç duyulan şekilde ve zamanda üretilebildikleri için yedek parça bulunurluğunun pratikte sınırsız olmasıdır, Böylece test serileri, prototipler,hastaya özel tek seferlik parçalar ve küçük üretim koşulları karlı bir şekilde üretilebilir. Bir örnek vermek gerekirse, tek bir işlemde birkaç yüz tane kişiye özel diş kronu üretilebilir. Eklemeli Üretim, endüstriyel şirketlere aletsiz üretim yöntemlerinin uygulanabileceği tamamen yeni çözümler sağlar. 

Havacılık ve Uzay
Havacılık Sektöründe 3b Modelleme

3D Baskı modelleme küçük parça boyutlarında bile hafif yüksek teknoloji ürünü havacılık bileşenlerinin aletsiz ve uygun maliyetli üretimi

Daha Fazla…

Otomotiv
EOS 3B Baskı Modeli

3B Yazıcılar otomobil üreticileri düşük maliyetli hızlı prototipleme ve kişiselleştirilmiş seri üretimden yararlanıyor.

Daha Fazla…

Yaşam Tarzı

3D Baskı Modelleme

3D Yazıcı metal ve plastik tozu tasarımcılar için eklemeli üretim, seri üretim olanakları için yepyeni bir evren açtı.

Daha Fazla…

Sanayi

Sanayi Sektöründe 3 Boyutlu Modelleme

EOS 3 boyutlu katmanlı üretimi, seri üretim ve özel amaçlı parçaların zamanlamasına yönelik üretim ve teslimatı kolaylaştırır.

Daha Fazla…

Medikal

Medikal Sektöründe 3D Yazıcı

Üreticiler, EOS 3d Yazıcılarla Katmanlı İmalat tarafından sunulan tıbbi ürünler için kişiye özel çözümlerden yararlanır.

Daha Fazla…