fbpx

Havacılık ve Uzay

İnsansız Hava Araçları (İHA) için 3D Baskı Modelleme

 

EOS, Direk Metal Lazer Sinterleme (DMLS) ile Eklemeli Üretim, maksimum tasarım özgürlüğü sağlar. Hızlı Prototipleme ve küçük üretim çalışmaları için ideal bir üretim yöntemidir.

İHA tasarımını güçlendirmek için jeodezik yapılarda ve uçağının iç yapısında kullanılan malzeme PA 2200

Prototiplerin uygun maliyetli üretimi ve küçük üretim çalışmaları, İnsansız Hava Araçları (İHA) için hızla büyüyen pazarda önemli bir rol oynamaktadır. Bu, Katmanlı İmalat (AM) için ideal bir alandır: Tek seferlik parçalar bile üretim sürecinde ek maliyetlere neden olmadığından, EOS Doğrudan Metal Lazer Sinterleme (DMLS) teknolojisi, Hızlı Prototipleme ve küçük üretim çalışmaları için optimum şekilde uygundur. .

Kullanıcılar, ek takım maliyetlerine neden olmadan değişik varyasyonlar geliştirebilir. Bu, para tasarrufu sağlar ve riski en aza indirir. Yenilikçi EOS AM süreçleri, ürün mühendislerine maksimum tasarım özgürlüğü sağlar. Karmaşık aerodinamik yapılar bile CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) verilerinden uygun maliyetli ve hızlı bir şekilde üretilebilir. Örneğin kanatlar veya menteşeler gibi hareketli parçalar, tek bir imalat işleminde kanatlara veya gövdeye kolayca entegre edilebilir.

Eklemeli imalatın bir başka faydası da ürünlerin hızlı bulunabilirliğidir: Southampton Üniversitesi “SULSA” İHA’yı bir aydan kısa bir sürede geliştirdi ve üretti. Üretim, EOS Direct Metal Lazer Sinterleme (DMLS), katmanlı imalat teknolojisine dayanıyordu ve 3T RPD Ltd. tarafından sadece bir hafta içinde tamamlandı. Kanatlar ve kuyruk dahil tüm gövde, basit geçmeli konektörlere sahip sadece beş bileşenden oluşur. İHA, ilk yolculuğunda mükemmel hava yetenekleri sergiledi.