fbpx

Sanayi

EOS Eklemeli İmalat ile Üretilen Diğer Endüstriyel Uygulamalar

EOS Metal 3D Yazıcı, Eklemeli Üretim birçok endüstriyel uygulama için uygundur. Ayrıca karmaşık parçaların üretimi için hızlı, esnek ve uygun maliyetli bir çözümdür.

EOS Metal 3D Yazıcı tarafından sunulan yenilikçi Eklemeli Üretim (AM) teknolojisi, endüstriyel ısı eşanjörleri için de uygulama alanı bulur. Çoğu zaman, bunlar kapalı alanlarda mümkün olduğunca verimli bir şekilde termal enerji sağlamalı ve çekmelidir. Ek olarak, bazı uygulamalar, ısı eşanjörü geometrisinin soğutulması gereken parçaya uyarlanmasını gerektirir; bu, geleneksel üretim yöntemlerinin ancak zorlukla gerçekleştirebileceği karmaşık bir adımdır. Bu, optimize edilmiş bir yerleşim düzeni ile teknik fizibilitesi arasında bir uzlaşma olarak son ürünleri geliştirmesi gereken tasarımcılara sınırlamalar getirir. EOS (Diğer Endüstriyel Uygulamalar) AM teknolojisi ise maksimum tasarım özgürlüğü sağlar ve böylece ısı eşanjörlerinin geometrik yerleşimi için yeni yollar açar. Örneğin, türbülatörler akışkan kanallarına entegre edilebilir.

Türbülatörler, optimize edilmiş ısı transferi için akışta kasıtlı olarak türbülans oluşturur. Lazer sinterleme sistemlerinde kullanılan teknoloji, bu nedenle, kurulum ortamına da uyarlanabilen yüksek, kompakt ve yüksek verimli tasarımlar oluşturabilir. Bu Eklemeli Üretim (AM) yöntemi herhangi bir alete ihtiyaç duymaz, bu nedenle neredeyse hiçbir ek maliyet gerektirmeden tek, bireysel ürünler üretilebilir.

Vaka Analizi

Diyot Mengenesi
EOS Eklemeli İmalat sayesinde yüzde 30’dan fazla daha uygun maliyetli optimize tasarım
Isı Eşanjörü
EOS Eklemeli İmalat sayesinde mümkün kılınan yeni ısı eşanjörü tasarımları daha kompakt ve verimli tasarımları mümkün kılıyor.