fbpx

Sanayi

3D Yazıcı Sektöründe, Endüstri İşleme ve Robotik

EOS 3D yazıcı modellerinden yenilikçi eklemeli üretim teknolojisine sahip işleme ve robotik.

Otomatik işleme cihazları 3D yazıcı modelleri ve robotik sistemler genellikle endüstriyel üretimin kalbini oluşturur. Kullanılan kıskaç sistemleri her zaman taşınacak ürüne göre özel olarak tasarlanmalıdır. Ürünlerin varyansı ne kadar büyükse, kavrayıcı sistemleri buna göre ayarlama ihtiyacı da o kadar artar. Ek olarak, bir üretim makinesinin üretkenliği çoğu zaman kavrayıcı sistemlerin hızlanma kabiliyetiyle doğru orantılıdır. Hafif tutucular bu nedenle kullanım ve robotik sistem uygulamalarında merkezi bir rol oynar.

EOS’un robotik yenilikçi katmanlı Üretimi teknolojisi, kavrayıcı sistemlerin tasarımı ve üretimi ile ilgili olarak çığır açan faydalar sunar: Malzemelerin hedeflenen kullanımı, karmaşık yapıların bile kararlı hafif bileşenler olarak üretilebileceği anlamına gelir. Azaltılmış hareketli kütleler, elde edilebilir hızlanma ve dolayısıyla makinenin üretkenliği üzerinde olumlu bir doğrudan etkiye sahiptir. Katmanlı imalat taşınacak ürün değişirse kavrayıcı sistemlerin tasarımını çok hızlı bir şekilde ayarlamayı mümkün kılar.

EOS 3D yazıcı modellerinden lazer sinterleme teknolojisinin özel güçlü yönlerinden biri, işlevlerin doğrudan bileşenlere entegre edilebilmesidir. Üretim sırasında bileşenlere menteşeler, kavrayıcı mekanizmalar, hava kanalları, sensörler için yuvalar ve diğer işlevler dahil edilebilir. Bu, birçok bağımsız bileşen için ek montaj adımlarından vazgeçmeyi mümkün kılarak maliyet verimliliğini daha da artırır.