fbpx

Kalıplama

EOS’tan Eklemeli İmalat ile Alet Edevat Tamiri

EOS Katmanlı Üretim, hasarlı alet edevat uçlarını onarmak için de kullanılabilir, bu da üreticilerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar.

Hasarlı alet bileşenlerinin onarımı, EOS’un yenilikçi Eklemeli Üretim teknolojisinin gücünü gerçekten gösterebileceği bir uygulama alanıdır. Eskiyen bir aleti atıp yenisi ile değiştirmek yerine lazer sinterleme ile hasarlı alanlar hızlı bir şekilde tamir edilebilir. Bu, üreticilerin daha uzun bir çalışma ömründen faydalanmalarını sağlar ve aynı zamanda işletme maliyetlerini düşürür.

 

Değiştirmek ya da Yenisini Almak Yerine Tamir Etmek

Here is an example to show what can be achieved: Ecoparts AG in Rüti, Switzerland uses DMLS technology from EOS to provide services to customers from a wide variety of industrial areas. These include rapid manufacturing, rapid tooling and solution engineering for injection moulding. Sunulan çözümlerden biri, kısmen kusurlu takım uçlarının onarımıdır. Ecoparts önce taşlama ve bileme yoluyla yeni bir referans yüzeyi üretir. EOSINT M 270 lazer sinterleme sistemi daha sonra CAD yapı verileri kullanılarak hazırlanan ön form üzerinde eksik yapıları katman katman oluşturmak için kullanılır. Bu, kullanıcıların bileşenleri sıfırdan yeniden oluşturmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Bu onlara zaman ve para kazandırır. Konu hakkında daha fazla bilgi edinin.