fbpx

Otomotiv

Motor Yarışı Araçları İçin EOS Katmanlı Üretim

EOS Katmanlı Üretim ve baskı modelleme, geleneksel üretim tekniklerinin yetersiz kaldığı motor yarışlarında karşılaşılan zorluklara çözüm sunar.

Motor yarışı, onlarca yıldır otomotiv endüstrisinin düşünce kuruluşudur. Yeni fikirlerin ve teknolojilerin seri üretime girmeden önce uygulamaya konulduğu yer burasıdır. Motor yarışlarında kullanılan çok sayıda bileşen özel yapımdır. Kesin olarak tanımlanmış fonksiyonel özelliklere ek olarak, düşük ağırlık ve yüksek derecede stabilite genellikle çok önemli gerekliliklerdir. Bu baskı modellemesi, kullanılan üretim teknolojisi açısından önemli talepler oluşturmaktadır. yenilikçi ve genellikle alışılmadık tasarımları mümkün kılar, ayrıca parçaların ve parça varyantlarının uygun maliyetli ve olabildiğince basit bir şekilde üretilmesine izin verir.

EOS Eklemeli Üretim baskı modelleme teknolojisi bu gereksinimleri mükemmel şekilde karşılar. Tasarım mühendislerine yenilikçi fikirleri, bazen oldukça karmaşık tasarımlara dayanan yüksek performanslı ürünlere dönüştürmek için gerekli özgürlüğü verir, yalnızca işlevsel olarak gerekli olduğu yerde malzeme uygulamasını içerir, bu nedenle ortaya çıkan bileşenler son derece hafif ancak oldukça serttir ve aynı zamanda oldukça sağlamdır. gerektiğinde entegre işlevler içerir.

Katmanlı İmalat’taki kurulum araç gerektirmediğinden, tasarım mühendisleri bilgisayar destekli tasarım bileşeni verilerini doğrudan optimize edebilir ve kısa sürede ürün varyantları üretebilir. Dahası, kullanıcıların emrinde çok çeşitli malzemeler vardır: EOS baskı modellemesi, çeşitli özelliklere sahip geniş bir yüksek kaliteli metal ve plastik yelpazesi sunar. EOS Katmanlı Üretim tekniklerini kullanan çok sayıda motor yarışı ekibi olması bu avantajlardan kaynaklanmaktadır.

Genç mühendisler EOS ile kazanıyor

EOS baskı modellemesi, genç mühendislik yeteneklerini teşvik etmede aktif olarak yer alır ve üniversiteler için uluslararası bir tasarım mühendisliği yarışması olan “Formula Student” takımlarını destekler. Öğrenciler sıfırdan bir formül yarış arabası geliştirmek için birbirleriyle rekabet ederler. Standartlar yüksektir: hızlanma ve tur sürelerine ek olarak, maliyet ve yakıt verimliliği gibi hususlar da nihai derecelendirmede dikkate alınır. EOS baskı modellemesi, “Formula Student” ekipleriyle işbirliği içinde, geleneksel prodüksiyon tekniklerinin başarısız olduğu noktalarda sorunları çözer.

“Uni Stuttgart” yarış takımı, özellikle hafif ve dengeli bir tekerlek süspansiyonu oluşturmak için EOS lazer sinterleme yöntemini kullanırken, Global Formula Racing Team elektrikle çalışan yarış arabası serisi için kompakt, modüler bir pil sistemi üretti. Bu bileşenler, yarış araçlarının performansını önemli ölçüde artırdı. Oldukça başarılı bir 2012 sezonunun ardından, “Uni Stuttgart” yarış takımı nihayet Hockenheimring’de genel bir zafer kazandı.

 EOS tarafından katmanlı üretim sistemlerinin kullanımı ve teknolojinin faydaları hakkında konuşuyor.