fbpx

UYGULAMALAR

EOS’un eklemeli üretim çözümleriyle Hızlı Prototipleme

Eklemeli üretim, 3D Hızlı Prototip, üretimde ideal uygunluktadır. Mümkün olan en yüksek tasarım özgürlüğü sayesinde, biyonik yapılar gibi karmaşık şekiller bile üretilebilir. Fiziksel sunum ve işlevsel prototiplerin, elle işlemeye gerek kalmadan, doğrudan üç boyutlu CAD konstrüksiyon verilerini kullanarak hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde üretilmesi mümkündür. Böylece, ürün geliştirme sürecinin tamamında belirgin bir hızlanma olur.

Esnek konstrüksiyon ve malzeme çeşitleri

Eos sistemleri, 3D Prototip ve nihai ürünleri katmanlar halinde oluşturur. Farklı metal ve plastik tozu malzemeleri mevcuttur. Bir malzeme ailesine (metal veya plastik) ait olan farklı malzemelerden üretilen ürünler, tek bir makinede işlenebilir. Bu imkân, özellikle prototip üretimi açısından caziptir.

Endüstrinin pek çok sektöründeki şirketler, geliştirme ve üretim süreçlerinde lazer sinterleme süreçlerini artık başarıyla kullanmaktadır.

SLS (Seçici Lazer Sinterleme) ve DMLS(Doğrudan Metal Lazer Sinterleme)  3D Hızlı Prototip üretim ile zamanı verimli, işlevsel ve güvenilir fonksiyonlu prototipleri elde edersiniz. Bu sayede gelişim sırasında problemler ve zayıflıklar tespit edilir, tasarım veya fonksiyon buna göre dijital olarak değiştirilebilir. 3d yazıcılarla 3D Hızlı Prototip bileşenleri, projeleri adım adım gerçekleştirmek için kullanılırken, aynı zamanda son üründeki hata kaynakları riskini ve dolayısıyla yatırım riskini en aza indirir.

3D Hızlı prototipleme bile , Modelyap 3d baskı modellemede saf katkı maddesi üretim işlemlerinin ötesine geçen ilginç bir ek performans sunar.

Malzeme seçimi için şartnameye özgü öneri, sonlandırma alternatifleri veya montajların son montajı – Modelyap, SLS ve DMLS çözümleriyle “imkansız” olan her fikri destekler ve tutkuyla gerçekleştirmelerine özen gösterir. Bu gelişme riskini azaltır ve daha fazla yatırım adımlarını güvence altına alır.

Eşsiz  üretim kapasitesi ve SLS ve DMLS işlemlerinin altında yatan teknolojik üretim avantajları nedeniyle, gerçek hızlı prototipleme – yani mutlak rekor sürede hızlı prototipler – bir istisna değil, güvenilir bir performans standardıdır .