3D Yazıcı Ürünleri

3 boyutlu yazıcı; kompozit, reçine ya da polimer gibi malzemeler kullanarak sanal bir nesnenin fiziki olarak üretilmesini sağlayan cihazdır. 3D yazıcıların çalışma prensibi kimyasal ve ışıl işlem esaslarına dayanır. Söz konusu malzemelerin, dijital olarak belirlenen tasarım doğrultusunda şekillenebilmesi adına 3D yazıcı, kimyasal ve ışıl işlem uygular. 

Baskı sürecinde birçok farklı türden malzemenin kullanılması mümkündür. Günümüzde yaygın olarak ABS ve PLA adı verilen baskı malzemeleri tercih edilir. Bu malzemeler, sert plastikten imal edilmiştir ve yazının yapısına göre farklılık gösterebilir. 3D yazıcı parçaları da yine üç boyutlu yazıcının türüne ve baskıda kullandığı malzemelere göre değişkendir. Aynı şekilde bazı modeller 3D yazıcı kartuşu gibi ekstra gereksinimlere ihtiyaç duymaz.

3 Boyutlu Yazıcı Modelleri 

3D yazıcı filament adı verilen özel plastik teller kullanarak da baskı yapabilir. Filamentler, temel olarak granül halindeki termoplastik malzemelerdir. Malzemelerin türüne göre üç boyutlu yazıcıların modelleri de farklılık gösterebilir. Üç boyutlu yazıcı tercih ederken kalite ve ürünün özelliklerine yüksek düzeyde özen gösterilmelidir.  

3DDT, geniş yelpazeli 3D yazıcı çözümleriyle üç boyutlu baskıda yenilikçi çözümler sunuyor. Yüksek kalite ve işlevsel kullanım imkanlarıyla tasarlanan özel modeller, üst düzey verimlilik vadediyor.

  • EOS M 100 

3DDT tarafından geliştirilen EOS M 100 modeli, metal işleme yetisine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Aletsiz ve ekstra gerece ihtiyaç duymadan metal malzemeden nihai ürün veya prototip üretebilme imkanı sunan EOS M 100, lazer sinterleme açısından da üst düzey verimlilik vadeder. 

  • EOS M 300-4

EOS M 300-4 endüstriyel 3D printer çözümleri kapsamında geliştirilmiştir. M 100 gibi metal işleme özeliğine sahiptir. Baskı modellemede üst düzey verimlilik ve esneklik vadeden M 300-4, fiber lazer ile çalışır. Aynı zamanda güçlü bir modelleme sistemi ile entegredir. 

  • EOS M 400 

Endüstriyel alanda kullanım için geliştirilen bir diğer model olan EOS M 400, metal malzeme ile baskı yapar. 1 kW lazer ile imalat sürecinin hızla tamamlanmasını sağlayacak kapasitededir. İş akışını yönetme konusunda da özel otomasyonuyla önemli düzeyde verimlilik sunar. 

  • EOS P 396

EOS P 396, düşük maliyetle üretim gerçekleştirebilmek amacıyla dizayn edilmiştir. 340 x 340 x 600 mm boyutlarda üretim yapabilme imkanı sunar. CAD verileri aracılığıyla herhangi bir ek ekipmana ihtiyaç duymadan EOS P 396 ile endüstriyel 3 boyutlu imalat gerçekleştirmek mümkündür. 

  • EOS P 500 

3DDT ayrıcalıklarıyla geliştirilen bir diğer model olan EOS P 500, üst düzey kaliteyle tasarlanmıştır. 300 santigrat dereceye kadar çalışma sıcaklığında üretim sağlar. Boyutsal ve mekanik hassasiyet açısından üst düzey bir verimlilik sağlar. 

  • EOS P 770 

EOS P 770, yenilikçi bir modeldir. Son güncellemelerle birlikte endüstriyel alanda hızlı ve verimli bir 3D imalat olanağı sağlar. Kapasitesi bir önceki modele göre daha fazla artırılan EOS P 770, parça başı maliyeti de önemli düzeyde düşürecek biçimde optimize edilmiştir. 

  • FORMIGA P 110 

Endüstriyel ölçekli plastik malzeme üretimi gerçekleştiren FORMIGA P 110, yüksek standartta optimize edilmiş bir modeldir. 9 farklı polimer malzemede üretim gerçekleştirebilir. Yüksek sıcaklıkta ve hassasiyette baskı yapabilme kalitesine sahiptir. 

3D Printer Fiyatları 

3D yazıcı fiyatları, tercih edilen modele ve modelin sahip olduğu özelliklere göre farklılık gösterir. 3D yazıcı ürünleri, sektörel taleplere göre oldukça düşük maliyetlerle temin edilebilecek niteliktedir. 3D baskı çözümleri arasında tercihte bulunurken sektörel talepler oldukça önemlidir. Model ve ürünlerin nitelikleri sektörün beklentilerini karşılayabilecek düzeyde, kalitede ve özelikte olmalıdır.

Filter