fbpx

Yaşam Tarzı

Mücevher ve Saatler – EOS Eklemeli İmalat mücevher ve saat tasarımcılarına yaratıcılıkta azami özgürlük tanır

EOS Doğrudan Metal Lazer Sinterleme sistemi (DMLS), bireysel numunelerin ve özelleştirilmiş seri ürünlerin uygun maliyetlerle üretilmesini sağlar.

EOS, Cookson Precious Metals (CPM) ile işbirliği içinde Eklemeli Üretimini altınla optimize etti. Cookson, altın, gümüş, platin ve paladyumda alaşımlar, tel, levha, boru, madeni para ve döküm taneleri tedarik eden önde gelen bir değerli metal ürünleri sağlayıcısıdır. Şirket ayrıca Londra Külçe Piyasası Birliği “İyi Teslimat” statüsüne sahip önemli bir değerli metal rafinerisidir. CAD modellerinin dijital verilerini kullanan EOS Doğrudan Metal Lazer Sinterleme sistemi (DMLS), parçayı katman katman oluşturur ve bu işlem bitmiş üründe görülmez. Oluşturulan görünüm tamamen saftır – geleneksel kuyumculuk işlerinden ayırt edilemez. Ancak ikincisinden farklı olarak Eklemeli İmalat, gerekli malzeme miktarını azaltma seçeneği sunar. Tanımlanan boşluklar sayesinde parçalar daha kolay, ekonomik ve uygun maliyetli üretilebilir.

Eklemeli Üretim tüm şekillendirme kısıtlamalarını ortadan kaldırdığı için tasarımcılar tam bir özgürlüğe sahip olmanın avantajını yaşıyor. Tek seferlik birbirine kenetlenmiş veya iç içe geçmiş parçalar gibi karmaşık yapılar bile üst düzey kalitede üretilebilir. EOS Doğrudan Metal Lazer Sinterleme sistemi (DMLS) alet gerektirmez, bu nedenle hem tek parça üretimde hem de özelleştirilmiş seri üretimde ekonomik olarak kullanılabilir. CAD programı kullanılarak tasarlanmış bir öğenin üretilmesi oldukça basittir. DMLS dijital verilerden yararlanır ve kullanıcı dostu bir yazılım üretim sürecini hazırlar. Bu, tasarımcıların Katmanlı İmalatın yenilikçi avantajlarından yararlanabilmeleri için teknoloji uzmanı olmaları gerekmediği anlamına gelir. Konu hakkında daha fazla bilgi edinin.