fbpx

Havacılık ve Uzay

İç tasarım – Ürün tasarımı seçici lazer sinterleme (SLS) bileşenler ve 3D yazıcılar

EOS Katmanlı Üretim teknolojisi,  havacılık şirketlerinin kabin ve kokpit ekipmanı için özel yapım ve yüksek kaliteli parçaları Seçici lazer sinterleme (SLS) ile üretmesini sağlar.

EOS Katmanlı Üretim çözümleri, kabin ve kokpit ekipmanı üreten havacılık şirketleri için yeni olanaklar yaratır. Yüksek kaliteli Ti64 titanyumdan yapılmış hafif kemer tokaları, sağlam plastiklerden yapılmış klima ve ısıtma elemanları, kablo kanalları ve yükleme sistemleriyle birlikte yemek ve sıhhi alanlara yönelik parçalar gibi işlevsel hafif bileşenler, EOS 3D yazıcı kullanılarak hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde üretilebilir.

EOS katmanlı imalat konsepti, kullanıcılara ürün tasarımı ve üretiminde maksimum esneklik sağlar. Küçük üretim çalışmalarında bile modifiye edilmiş parçaların tam zamanında seri üretimini, yükseltmeleri ve yedek parçalarını mümkün kılar.  Bu, VIP çözümleri, iyileştirmeler veya tasarımcı iç mekanları gibi havayoluna özgü kişiselleştirme gereksinimlerinin hızlı ve karlı bir şekilde yerine getirilmesini sağlar. Tek seferlik parçalar bile ek maliyete neden olmaz. Bu, çok sayıda yedek parça versiyonunun depolanması ihtiyacını ve masrafını ortadan kaldırır. Yenilikçi EOS Seçici lazer sinterleme (SLS) ekipmanını kullanan havacılık şirketleri, kabin ve kokpit ekipman bileşenlerinin tasarımı ve üretimi için başarılı ve sürdürülebilir stratejiler uygulayabilir.

Hafif dirsek P3, orijinalinden% 40 daha hafif bir biyonik braket üretmek için EOSINT  Metal sistemini kullanır.

Havacılık endüstrisinde ve ilgili hizmetlerde küresel bir liderdir. EOS’un sunduğu 3D baskı teknolojisi, daha uygun maliyetli ve kaynak açısından verimli bir uçak üretmesine yardımcı oluyor. Uçak kapıları için eklemeli olarak bir kilitleme şaftı üretmek, dikkate değer sonuçlar elde etti:

  • Katkılı olarak üretilen parçada ağırlıkta% 45 azalma ve aynı sağlamlık korunarak
  • Malzeme kullanımı ve montaj sürelerini azaltarak üretim maliyetlerinde% 25 tasarruf
  • 10’dan 1’e düşürülen parça sayısı
  • Bir A350 uçağında kurulu 16 kapı şaftı boyunca 4 kg’dan fazla ağırlık azaltma

EOS sistemi EOS M 400-4’te titanyumdan yapılmıştır.