Plastik Eklemeli Üretime Yönelik Malzemeler

EOS, malzeme alanında oldukça yetkindir ve Eklemeli Üretime yönelik çok gelişmiş plastikleri içeren kapsamlı bir portföy sunar. EOS’un malzemeleri, sistemleri ve süreç parametreleri birbiriyle mükemmel uyumludur. Bu portföyde, ürünler için hedeflenen özellik profillerini sağlayacak en iyi malzemeler sunulur. Ayrıca EOS 3D Plastik lazer sinterleme, yüksek teknoloji malzemelerini müşterilerin özel gereksinimlerine göre sürekli geliştirmektedir. Malzeme Veritabanı içerisinde, optimum ürün özelliklerine yönelik geniş bir malzeme yelpazesine ulaşabilirsiniz. Sayfanın sonunda yer alan “Uyumlu Malzeme – P Makineleri” adlı malzeme bilgisi dokümanımızda malzeme/sistem uyumluluğuna ilişkin bir özete ulaşabilirsiniz. 3D Plastik sinterleme ürünlerinde, eklemeli üretiminde poliamidler (PA), polistirenler (PS), termoplastik elastomerler (TPE) ve poliarileterketonlar (PAEK) kullanılabilir. EOS, Eklemeli Üretim sürecine yönelik kapsamlı bir malzeme grubu sunmaktadır. Özelleştirilmiş ürünler en yüksek kalitede üretilebilir. 3D Plastik lazer sinterleme;

 • Malzeme seçimleriniz için baştan sona tavsiye ve destek sunarız. Tasarım, geliştirme ve üretim hedeflerinize ulaşmak için yıllara dayanan deneyimimizden ve yüksek kaliteli, kapsamlı olarak test edilmiş malzemelerimizden yararlanabilirsiniz.
 • Malzeme alanında yirmi yıldan fazla süreyle devamlı geliştirilen yetkinlik
 • Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için birbiriyle mükemmel uyumlu malzemeler, sistemler ve süreç parametreleri
 • Tasarım ve geliştirme açısından çok yüksek seviyede esneklik
 • Uygun malzemeler, ürün profillerinize yönelik optimum özellikleri sağlar
 • Mekanik dayanım, darbe dayanımı, ısıl kararlılık, boyutsal kararlılık veya biyouyumluluk hususlarından hangisi söz konusu olursa olsun, EOS malzemeleri pek çok gereksinim için ihtiyaç duyulan özellikleri barındırır.
 • Verimli üretim süreçleri ve yüksek teknoloji malzemelerle, en yüksek endüstriyel standartları karşılayan yenilikçi parçalar uygun maliyetle üretilebilir

EOS Malzemeleri

Malzemelerimiz ve özellik profilleri ile ilgili ayrıntılar Malzeme Veritabanı içerisinde görülebilir.

Üçüncü taraf tedarikçilerden sağlanan malzemeler

Teknik açıdan cazip malzemelerin sayısındaki artış, endüstriyel 3D baskıya yönelik uygulama yelpazesini de genişletmektedir. Üçüncü taraf tedarikçilerden sağlanan ürünlerin portföyümüze eklenmesiyle, EOS sistemlerine yönelik polimer tozlarının sayısını ve müşterilerimize özel amaçlı malzemeleri daha hızlı sağlama yeteneğimizi de arttırmaktayız. Fakat bu malzemeler ile EOS Plastik 3D baskı modelleme malzemeleri arasında önemli bir fark olduğunu lütfen unutmayın: Aşağıdaki malzemeler EOS sistemlerinde kullanım açısından test edilmiş olup verilen Uygulama Notlarına uygun olarak kullanılabilir:

 • ALM HP 11-30
 • ALM FR-106
 • ALM PA 640-GSL

Plastik 3D baskı modelleme ile üçüncü taraf tedarikçilerden alınan ürünler, EOS malzemeleri ile aynı kalite testlerine tabi değildir. Bu nedenle, partilerin tutarlılığı veya üretilen bileşenlerin spesifik değerleri, malzeme üreticilerinin sorumluluğundadır.

3D Plastik Yazıcı Malzemeleri

3D plastik yazıcı parçaları, eklemeli üretim için ihtiyaç duyulan öğleri bir arada bulundurur. Ürünler için hedeflenen özellik profillerini karşılama noktasında bir hayli olan parçalar, yazıcıların belirli bir sistem çerçevesinde çalışmasına olanak tanır. 3D yazıcılar, teknolojik bir ilerlemenin ürünüdür.

3D yazıcıların çalışma prensibi oldukça basittir. Katmanlı üretim teknolojisini kullanmakta olan 3D yazıcılar, ham maddeyi eritir ve katmanları üst üste yığar. Bu sayede 3 boyutlu nesneler üretilir. 3D yazıcıların efektif bir şekilde çalışabilmesi için birçok farklı parçaya ihtiyaç duyulur. 3D plastik yazıcı sarf malzemeleri, 3D yazıcıların görevini tam olarak yapabilmesine olanak tanır.

EOS 3D yazıcılar için tedarik edilen 3 boyutlu plastik baskı malzemeleri, geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Optimum ürün özelliklerine göre tedarik edilerek satışa sunulan malzemeler, aynı zamanda özelleştirilebilir niteliktedir. Böylelikle müşteri talepleri en iyi şekilde karşılanır.

3D plastik sintirleme işlemleri sırasında poliamidler (PA), termoplastik elastomerler (TPE) ve polistirenler (PS) kullanılır. Bunun yanı sıra poliarileterketonlar (PAEK) de kullanılır. Darbelere karşı yüksek dayanıklılık gösteren malzemeler ile 3D yazıcılarını efektif bir şekilde kullanabilirsiniz.

3 Boyutlu Plastik Yazıcı Sarf Malzeme Çeşitleri

3D yazıcılar da normal yazıcılar gibi çeşitli sarf malzemelerine ihtiyaç duymaktadır. Dolayısıyla 3D yazıcı taleplerinin en iyi şekilde karşılanabiliyor olması bir hayli önemlidir.3 boyutlu plastik yazıcı malzemeleri, yazıcının efektif bir şekilde çalışmasına destek olur. Geniş bir ürün çeşitliliği üzerinden sizlerle buluşan 3D yazıcı sarf malzemeleri genel olarak şu kategoriler altında değerlendirilir:

 • ALM HP 11-30

Karbon fiber takviyeli bir poliamid 11 malzemesi olarak bilinmektedir. Karbon fiber bazlı olan bu malzeme, uzun süreli kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda dışarıdan gelen darbelere karşı çok daha dirençlidir. Uzun vadede üstün kararlılık sağlar. Fiber katkısı bulunduğundan, boyutsal bakımdan dengelenmiştir. Başarılı tasarımı ve kullanılan malzemelerin nitelikleri sayesinde elestrostatik yük yayıcı özelliğindedir. 3D yazıcılar ile yüksek standartta ve işlevsel parçalar üretilmesine katkıda bulunur.

 • Alumide

Metalik görünüme sahip olan alumide, alüminyum tozu ile doldurulmuş naylondan bir 3D baskı malzemesi olarak bilinir. Yüksek sertliğe sahiptir. Yüksek sıcaklıklarda üstün direnç sağlar. Bu sayede uzun süreli kullanımı olanaklı hale getirir. İyi dengelenmiş yoğunluk ve sertlik oranıyla konforlu bir kullanım sağlar. Boyutsal hassasiyeti oldukça başarılıdır.

 • ALM FR-106

ALM FR-106, alev geciktirici bir poliamiddir. FAR 25.853 standartlarına uygun bir tasarıma sahiptir. Tokluk seviyesi bir hayli yüksektir. Aynı zamanda iyi detay çözünürlüğüne sahiptir. Bu sayede efektif bir kullanım sunar. Lazer sintirleme malzemelerini içeren bir sarf malzemesidir.

 • ALM PA 640-GSL

Oyuklu cam mikro kürecik dolgulu bir 3 boyutlu plastik yazıcı olarak bilinmektedir. 3D plastik printer sarf malzemeleri kategorisinde yer alır. Düşük ağırlığı ile konforlu bir kullanım sunar. Bunun yanı sıra darbelere karşı efektif bir koruma sağlar. Yüzey kalitesi oldukça başarılıdır. Yüksek ısı direnci ile yüksek sıcaklıklarda bile kullanılabilir.

3D Printer Plastik Sarf Malzeme Fiyatları

3D yazıcılar için özel olarak üretilen ve yenilikçi bir kullanım sunan sarf malzemeleri, yüksek performans göstermektedir. Üçüncü taraf tedarikçilerden sağlanan ürünleri portföyüne eklemekte olan 3DDT birçok yenilikçi ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Kaliteli malzemelerden üretilen sarf malzemelerinin her biri;

 • Uzun süreli kullanım sunar.
 • Müşterinin ürün profillerine göre yüksek seviyede esnekliğe sahiptir.
 • Verimli üretim süreçlerini olanaklı kılar.

Sizler de yenilikçi özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken ve çok özel fiyatlarla satışa sunulan ürünler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Düşük 3D yazıcı parça fiyatları ile aradığınız ürünlere zahmetsiz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Filter