Metal Eklemeli Üretime Yönelik Malzemeler

Geniş kapsamlı bir kalitesi test edilmiş malzeme yelpazesi: Eklemeli Üretim kullanılarak DMLS’den (Doğrudan Metal Lazer Sinterleme) optimum ürün özellikleri elde etmeye yönelik EOS 3d metal baskı tozu malzemeleri EOS, Eklemeli Üretim kullanılarak doğrudan metal lazer sinterleme (DMLS) açısından çok yüksek seviyede bir malzeme uzmanlığına ve kapsamlı birçok yönlü metal portföyüne sahiptir. Malzemelerimizin, sistemlerimizin ve süreç parametrelerimizin mükemmel uyumlu olması, tanımlanmış özellik profillerinin kusursuz olarak tekrarlanmasını sağlar. Ayrıca EOS, yüksek teknoloji malzemelerini müşterilerin özel gereksinimlerine göre sürekli geliştirmektedir. EOS, DLMS (Doğrudan Metal Lazer Sinterleme) kullanılarak metal bileşenlerin üretilmesi için alüminyum, yüksek dayanımlı ve yüksek nitelikli çelikten titanyum, nikel ve kobalt krom alaşımlarına kadar uzanan kapsamlı bir metal tozları yelpazesi sunar. Böylece metal 3d baskı ile son derece kişiye özel hazırlanan ürünler, olağanüstü kalitede üretilebilir. Malzemeler seçimi aşamasında yoğun tavsiye ve destek sağlamaktan çok mutlu oluruz. Böylece; tasarım, geliştirme ve üretim hedeflerinizi karşılamak için uzun yıllara dayanan deneyimimizden ve yüksek nitelikli, kapsamlı olarak kalitesi test edilmiş malzemelerimizden faydalanabilirsiniz.

 • Malzeme uzmanlığımız, 20 yılı aşkın bir süredir sürekli gelişmiştir.
 • Mükemmel sonuçlar elde etmek için malzemeler, sistemler ve süreç parametreleri uyumlu hale getirilmiştir
 • Tasarım ve geliştirme açısından çok yüksek derecede esneklik
 • Uyumlu malzemeler, gereken ürün özellik profillerini ideal şekilde destekler
 • EOS malzemeleri 3d metal baskı gereksinimlerin çoğunu karşılayabilir
 • Verimli üretim süreçleri ve yüksek teknoloji malzemeler, yenilikçi bileşenlerin en yüksek endüstri standartlarına göre ekonomik olarak üretilmesine imkân verir.

3D Metal Yazıcı Malzemeleri

3D metal yazıcı parçaları, 3D yazıcıların efektif bir şekilde çalışması adına ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Eklemeli bir üretim sistemine sahip olan 3D yazıcılar, sistemli bir şekilde faaliyette bulunabilmek için çeşitli sarf malzemelerine ihtiyaç duyar. Metal yazıcı sarf malzemeleri, yüksek seviyede malzeme uzmanlığına bağlı kalınarak üretilmiştir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan 3D metal yazıcı sarf malzemeleri kategorisi, ilgili yazıcı ürünleriyle tam bir uyum sağlar.

Bu sayede uzun süreli kullanımı olanaklı hale getirir. Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen metal yazıcı sarf malzemeleri, DLMS (Doğrudan Metal Lazer Sintirleme) kullanılarak metal bileşenlerin efektif bir şekilde üretilmesini sağlar. Yüksek performans gösteren metal yazıcı parçalar sayesinde oldukça kaliteli ve yenilikçi 3 boyutlu ürünlerin üretimi gerçekleştirilebilir.

3DDT tarafından tedarik edilen ve müşterilere sunulan ürünlerin her biri, genel olarak şu özelliklere sahiptir:

 • Üretimi gerçekleştirilen ürünlerin her biri sistemler ve süreç parametreleri ile uyumlu kılınmıştır.
 • EOS tarafından üretimi gerçekleştirilen metal 3D yazıcı sarf malzemelerinin her biri, 3D metal baskı gereksinimlerini en iyi şekilde karşılar.
 • Tasarım ve geliştirme noktasında esneklik sağlandığından, özel üretimler gerçekleştirilebilir.
 • Yüksek teknolojik malzemeler kullanıldığı için uzun süreli kullanımı mümkün kılar.
 • Verimli üretim süreçleri sağlayarak 3D baskı işlemlerinin efektif bir şekilde tamamlanmasına destek olur.

3 Boyutlu Metal Yazıcı Sarf Malzeme Çeşitleri

3D metal yazıcı sarf malzemeleri, yüksek kalitede üretilir. Kaliteli malzemelerden üretildikleri için dış darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Test edilmiş malzeme yelpazesi içerisinde yer alan ürünler genel olarak aşağıdaki gibidir:

 • EOS Alüminyum Alsi 10 Mg

Yaygın olarak kullanılan bir alaşım olan EOS Alüminyum Alsi 10 Mg, hafif bir metaldir. Bu nedenle genel olarak motor sporları ve hava taşıtı iç mekan uygulamalarında tercih edilir. Farklı ısıl işlemlerden geçerek iletkenliği arttırılabilir. Isıl işlemlerden geçerek iyi bir termal ve elektrik iletkenliğine ulaşan ürün, iyi döküm özellikleriyle de dikkatleri üzerine çeker. Dış darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Bunun yanı sıra yüksek dinamik özelliklere sahiptir. Özellikle seri üretilen parçalarda tercih edilir.

 • EOS Nickel Alloy HX

İnce toz halinde nikel-krom demir-molibden alaşımı olan EOS Nickel Alloy HX, yüksek bir mukavemete sahiptir. Bunun yanı sıra ısıya ve korozyona karşı oldukça dirençlidir. Dayanım ve oksitlenme direnci yüksek olduğundan, konforlu bir kullanım sunar. Standart lazerli işlemlerde kullanılan ürün, 40 μm katman kalınlığa sahiptir.

 • EOS Stainless Steel PH1

Çok farklı uygulamalarda kullanılan ve 3 boyutlu metal yazıcı malzemeleri içerisinde de yer alan EOS Stainless Steel PH1, yüksek korozyon direncine sahip bir üründür. Paslanmaz bir çelik çeşidi olan ürün, yüksek sertlik ve dayanım gerektiren durumlarda kullanılır. 15-5 PH, DIN 1.4540 ve UNS S15500 bileşimleriyle son derece uyumludur.

 • EOS Titanium TİCP

ASTM F67’ye denk gelen kimyasal bileşiklere sahip bir üründür. Mukavemet-ağırlık oranları oldukça başarılıdır. Aynı zamanda yüksek korozyon direnciyle uzun süreli bir kullanım sunar. Ticari saf titanyum özelliğindedir. Çeşitli tıbbi implantları başta olmak üzere pek çok alanda kullanılır.

3D Metal Printer Sarf Malzeme Fiyatları

3D metal yazıcı parça fiyatları, ürünlerin nitelikleri ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. 3DDT tarafından satışa sunulan ürünler hakkında bilgi sahibi olabilir, ürünleri çok özel fiyatlarla satın alabilirsiniz. Yüksek kalitede üretilen ve kaliteli bir kullanım sağlayan ürünlerin her biri, 3D yazıcıların sistemli ve oldukça pratik bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur.

Filter