3D Plastik Yazıcı

3 boyutlu plastik yazıcı, plastik malzemeden herhangi bir ek ekipmana ihtiyaç duymaksızın, dijital programlar aracılığıyla üç boyutlu nihai ya da prototip ürün imal edebilme imkanı sunan cihazlardır. Günümüzde birçok farklı modele ev sahipliği yapan üç boyutlu plastik yazıcılar, endüstriyel taleplere cevap verebilecek özelliktedir.

Endüstriyel imalatın en önemli yapıtaşları haline dönüşen 3D plastik yazıcılar, özellikle prototip ürün üretiminde son derece önemlidir. Ayrıca nihai ürün imalatı da yapan 3D plastik yazıcılar, belli ebatlarda plastik ürünlerin hızlı, zahmetsiz ve ekstre gerece ihtiyaç duymadan imal edilebilmesini sağlar. Üç boyutlu plastik yazıcılar, bilgisayar ortamı üzerinde elektronik olarak düzenlenen modellemeleri, plastik hammadden imal edilen ürünlere dönüştürür.

3 Boyutlu Plastik Yazıcı Modelleri

3D plasitk printer modelleri, baskı niteliklerine göre farklılık gösterir. Baskının boyutu model kategorizasyonu yaparken en önemli detaydır. Her bir model, farklı boyutlarda plastik ürün imalatı gerçekleştirebildiği gibi bazı modeller çok daha komplike özeliklere ev sahipliği yapar. Bazı üç boyutlu plastik yazıcılar, başlangıç seviyesinde olan küçük ölçekli imalatçılar için uygunken bazıları ise yüksek üretim kapasitesine sahip endüstriyel tesislerin kullanımı için geliştirilmiştir.

3D plastik yazıcıların en önemli avantajı, parça başı üretim maliyetini düşürmektir. Dolayısıyla endüstriyel alanda nihai ürün üretiminde de oldukça kritik bir işlevi yerine getirir. Mekanik ve boyutsal hassasiyetleri sayesinde kusursuz performans gösterirler. Böylelikle en ince işçilik gerektiren ürünlerin bile yüksek düzeyde verimlilikle üretilmesi mümkündür. 3DDT, plastik yazıcı çözümleri ve 3D plastik yazıcı parçaları ile düşük maliyetlerle üst düzey performans vadeden endüstriyel yazıcı imalata gerçekleştirmektedir.

  • EOS P 396

3DDT ayrıcalıklarıyla üretilen EOS P 396, enerji verimliliği ve üretim hızı açısından oldukça kabiliyetlidir. %38 oranında enerji verimliliği vadettiği gibi aynı zamanda 532’ye kadar hız konusunda önemli avantajlar sunar. Endüstriyel alanda seri plastik ürün üretimi için uygundur. Üst düzey üretkenliği sayesinde işgücü gereksinimini minimalize eder.

  • EOS P 500

EOS P 500, düşük maliyetlerle yüksek düzeyde performans gerektiren endüstriyel üretim alanları için geliştirilmiştir. Yüksek kaliteli, üst düzey bileşenleriyle parça başı maliyetleri önemli düzeyde düşürür. Ayrıca EOS P 500, üst düzey hassasiyette üretim gerçekleştirebilme imkanı sunar.

  • EOS P 770

EOS P 770, lazer sinterleme sistemine ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça gelişmiş özelliklere ev sahipliği yapan EOS P 770, 150 litreden fazla üretim hacmine sahiptir. Özellikle endüstriyel alanda büyük model ve parçaların üretilmesinde son derece verimlilik vadeder. İki lazeriyle hızlı ve yüksek performansta üretim taleplerine cevap verebilmektedir.

  • EOS P 800

ESO P 800, eklemeli üretim sisteminde dünyada ilk kez lazer sinterleme sistemini kullanan modeldir. Yüksek performansta plastik ürün imalatı gerçekleştirebilme kapasitesi vardır. Yüksek sıcaklıkta lazer sinterleme teknolojisini kullanarak imalat gerçekleştirir.

  • FORMIGA P 110 Velocis

FORMIGA P 110 Velocis, üretim hızı açısından en yüksek verimlilikte performans gösteren modellerdendir. %20 oranında daha hızlı plastik ürün üretebilme imkanı sunar. Yenilenmiş yazılım özelikleriyle modelin performansı çok daha verimli hale getirilmiştir.

3D Plastik Printer Fiyatları

3D plastik yazıcı fiyatları, tercih edilecek olan modelin türüne, işlevine, özeliklerine ve niteliklerine göster farklılık gösterir. Endüstriyel alanda imalat sürecinde önemli düzeyde rol oynayan 3D plastik yazıcılar, üst düzey performansla en az işgücüne ihtiyaç duyularak, düşük maliyetlerle imalat yapabilme imkanı sunar. Ayrıca 3D yazıcılar, zaman tasarrufu ve iş planlaması açsından da son derece avantajlıdır. İhtiyacınız olan 3D plastik yazıcı modelleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Plastik malzemelerle endüstriyel 3D baskıya yönelik EOS sistemleri ve çözümleri

En uygun Eklemeli Üretim (AM) sürecinin seçilmesi: EOS Polimer Teknolojisini üstün kılan şey nedir? Plastik İşleyen 3D yazıcı baskıyla uğraşırken, çeşitli teknoloji ve süreçlerle karşılaşırsınız. Belirli bir uygulama için en uygun eklemeli üretim (AM) sürecinin seçilmesi zor olabilir.

Eklemeli Üretim (AM), 3D baskı malzemeleri katmanlar halinde ekleyerek 3D nesneler oluşturmak için kullanılan birtakım teknolojileri tanımlayan bir ifadedir. EOS, endüstriyel uygulamalara yönelik 3D baskı alanında 30 yıla yakın deneyimiyle, toz yataklı eklemeli üretim sürecini mükemmelleştirmiştir. Endüstriyel ölçekte bileşen üretimine yönelik plastik işleyen 3D yazıcı, malzeme ve süreç arasındaki etkileşimde ustalaştık. Hassas Seçici Lazer Sinterleme (SLS) sürecine dayanan teknolojimiz; boyutsal hassasiyet, yüzey bitişi ve kararlılık açısından çok çeşitli endüstri gereksinimlerini karşılayan üretim sonuçlarının temelini oluşturur.

EOS, endüstriyel uygulamalara ve çeşitli uygulama güçlüklerine yönelik modüler plastik 3D baskı çözümleri sunar. 3D yazıcılarımız, küçük ve orta boy serilerden endüstriyel ölçekli 3D baskılı nihai ürünlere kadar uzanan bir yelpazede prototip ve son ürünlerin esnek ve ekonomik bir şekilde üretilmesini sağlayan kurulu sistemlerdir.

Filter