fbpx

Yaşam Tarzı

Spor endüstrisinde EOS Katmanlı İmalat

Katmanlı üretim yoluyla sportif başarı: EOS Katmanlı Üretim, spor endüstrisinde ürün yeniliklerinin uygulanmasına olanak tanır ve böylece sporculara yüksek performanslı spor ekipmanları sunar.

Sportif performans sadece sporcuların zihinsel ve fiziksel yapısına bağlı değildir. Ekipman, birçok disiplinde de belirleyici bir faktördür. Sporcuların gereksinimlerine göre özel olarak hazırlanmış yüksek teknolojili malzemeler ve özel ekipman başarıya götürür.

 

Rekabetçi kalabilmek için spor malzemeleri endüstrisinin geliştirme departmanları seri imalat ürünlerinden sapıyor. Ürün iyileştirmeleri için yeni fikirlerle “sporcu ve ekipman” sistemini optimize etme hedeflerine yaklaşıyorlar.

 

Bu fikirler, eklemeli imalat gibi üretim teknolojilerinin kullanılmasıyla ürün inovasyonlarına dönüştürülür. Bu, örneğin geleneksel üretim teknolojisi kullanılarak üretilemeyecek olan karmaşık spor ekipmanlarının sağlam hafif versiyonlarının üretilmesiyle sonuçlanır.

 

Amerikalı mucitler için “ev garajı” her zaman bir olasılığın sembolü olmuştur – tamircilerin yaratma ve yenilik yapma yeri. Bir asırdan fazla bir süre önce, Wright kardeşler mütevazı bir mağazadan bir bisiklet satış ve onarım işi kurdular ve kısa süre sonra kendi kendini yağlayan bir bisiklet göbeği icat ettiler. Herkes havacılık alanında daha sonra ne yaptığını biliyor. Harley Davidson’ın motorlu bisikletleri bir arka bahçe kulübesinde doğdu. HP’den Hewlett ve Packard ile Apple’dan Jobs ve Wozniak, banliyödeki başlangıç mağazalarından modern bilgisayar çağının tanımlanmasına yardımcı oldu. Ve garaj tabanlı girişimciler 21. yüzyılda hala iş başındalar. Yaklaşık dört yıl önce, dağ bisikleti meraklısı, altı Masters yarış unvanının sahibi ve bir araştırma jeofizikçisi/yazılım geliştiricisi olan Russ Kappius, pedaldan zincire ve oradan da tekerleğe daha fazla güç aktaran yeni bir büyük boyutlu göbek ve yüksek performanslı tahrik tertibatı için bir tasarım üzerinde çalıştı.

Sporcular için bunun tek bir anlamı var: madalyalar ve podyum yerleri için mücadelede rekabetçi bir önderlik. Konu hakkında daha fazla bilgi edinin.