fbpx

Havacılık ve Uzay

Endüstriyel Motor bileşenleri ve  3D baskı

EOS, 3D prototip Modelleme , küçük üretim çalışmalarında, karmaşık geometrilere ve tanımlanmış özelliklere sahip işlevsel motor parçalarını uygun maliyetle üretimini sağlar.

Katmanlı Üretimin (EOS katmanlı imalat / endüstriyel) avantajları, küçük parçalar için bile motor ve türbin parçalarının üretiminde ön plana çıkmaktadır. Zorlu geometrilere ve tanımlanmış aerodinamik veya akışkan dinamiği özelliklerine sahip fonksiyonel parçalar, EOS lazer sinterleme ekipmanı kullanılarak hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde üretilebilir. Buna yakıt sistemleri, kılavuz kanatları ve türbin kanatları, eklenti sistemleri ve özel ısı koruma bileşenleri dahildir. Yüksek mukavemetli malzemeden yapılmış son derece karmaşık bileşenler bile EOS 3D prototip Modelleme ile üretmek mümkündür.

3 Boyutlu lazer sinterleme akış ölçüm sistemleri, bir hava akışının hızını ölçmekten sorumlu bileşenlerdir ve özellikle uçak ve turbo-makine tasarımında kullanılır. Hızı içeri giren havadan belirlenir.  3D prototip Modelleme nispeten küçük ve kırılgan görünseler de, bu sistemler aşırı baskılara dayanmalı ve her zaman güvenilir bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Karmaşık akış ölçüm probların geliştirilmesi ve üretiminde uzmanlaşmıştır. Maksimum dayanıklılıkla ideal bir tasarıma ulaşmak için EOS katmanlı üretim teknolojisini kullanır.