fbpx

Medikal

Ortopedi uygulamaları için katmanlı imalat çözümleri

EOS’un endüstriyel 3D baskısı, yüksek kaliteli hastaya özel implantların ve tek kullanımlık cerrahi aletlerin hızlı ve uygun maliyetli üretimi ile ortopedi uygulamaları için kişiye özel, esnek çözümler sunar.

Endüstriyel 3D baskı ortopedi şirketleri, implantlar ve tek kullanımlık cerrahi aletler üretmek için giderek artan şekilde EOS Katmanlı Üretim (Eklemeli İmalat) çözümlerine güvenmeye başladı. Bu, günümüzün zorluklarını çözer: Hiçbir insan vücudu tam olarak bir diğerine benzemese de, implantların hastanın yaşam kalitesinde uzun vadeli bir iyileşme sağlayabilmeleri için mükemmel bir şekilde oturması ve vücut tarafından hızla tolere edilmesi gerekir. Standart ürünler burada yetersiz kalmaktadır. Bunun yerine, ürünler hastaya göre uyarlanmalı ve buna ek olarak makul bir fiyata hızlı bulunabilirlik ihtiyacı da eklenmelidir.

 

Geleneksel implant üretim yöntemleriyle karşılaştırıldığında, EOS Endüstriyel 3D baskı Eklemeli İmalat, birden fazla avantaj sunar. Örneğin 3D CAD verilerine dayalı olarak, hastaya özel parçalar alet kullanmadan, yüksek kaliteli, tıbbi olarak uyumlu malzemeler kullanılarak oluşturulabilir. Kafes yapıları, ameliyat sonrası iyileşmeyi önemli ölçüde hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Ek olarak, tanımlanabilir bir yüzey pürüzlülüğü derecesi, kemiklerin ve implantların daha iyi kaynaşmasına yardımcı olur. İyileştirilmiş implant uyumu da cerrahın işini kolaylaştırır. EOS Eklemeli İmalat, son derece kişiselleştirilmiş ürünler için bile üretim maliyetlerinin ekonomik olarak uygun kalmasını sağlar. İmplant üreticileri, 3D CAD veri tabanlı modelleri hızla optimize edebilir ve maksimum esneklikten yararlanabilir. Eklemeli İmalat kullanımı hasta tedavisini optimize eder, hastanede kalış sürelerini kısaltır ve istenmeyen yan etkileri en aza indirir.

 

Karmaşık operasyonlar için cerrahlar giderek hastaya özel tek kullanımlık cerrahi aletler kullanıyor. Bunlar, daha hassas implant konumlandırmayı mümkün kılar ve hastalar, cerrahlar ve hastaneler için operasyonların başarı oranını arttırır. Eklemeli İmalat yöntemleri, bu tür kişiselleştirilmiş aletleri üretmek için de kullanılabilir. Cerrah, tıbbi uygulamalar için katı gereksinimleri karşılayan yüksek kaliteli, hassas bir ürün alır. Hastaneler, tek kullanımlık olmayan aletlere kıyasla sterilizasyon ve depolama maliyetlerinden tasarruf sağlar ve artan üretkenlikten yararlanır. EOS sistemleri tıbbi cihazlar üretebilmektedir. Ancak EOS, bu cihazların tüm gereksinimleri karşıladığını garanti edemez. Konu hakkında daha fazla bilgi edinin.