3D Metal Yazıcı

3 boyutlu metal yazıcı, dijital modelleme programları aracılığıyla 3 boyutlu katı metal ürünler üreten cihazlardır. Günümüzde geliştirilen 3D yazıcılar, farklı malzemelerle üretim yapabilme işlevine sahiptir. 3D metal printer ise metal malzemeler kullanarak nihai veya prototip ürün imal edebilme imkanı sunar.

Bu tarz yazıcılar, büyük oranda endüstriyel talepleri karşılamak üzere geliştirilmiştir. Endüstriyel üretimin ihtiyaç duyduğu hız ve verimlilik gibi unsurları fazlasıyla karşılar. Ayrıca 3D metal yazıcı fiyatları, imalat sürecinde önemli düzeyde verimlilik elde etmek adına da son derece avantajlıdır. Düşük maliyetlerle prototip veya nihai ürün geliştirebilme olanağı vadeder. Kısa süreli imalat süreci, zaman konusunda da tasarruf edilmesini mümkün kılmaktadır.

3 Boyutlu Metal Yazıcı Modelleri

3D metal yazıcılar, büyük oranda imal edilecek ürünün boyutlarına göre modellenir. Endüstriyel ölçekte imalat gerçekleştirmek amacıyla kullanılan bu yazıcılar, farklı ebatlarda ürünlerin imal edilebilmesini sağlar. Dolayısıyla imalatı gerçekleştirilecek olan ürünün niteliklerine göre model tercihinde bulunmak gerekir.

3DDT, farklı boyutlarda üst düzey verimlilikle metal malzemeden nihai ya da prototip ürün geliştirebilme olanağı sunan geniş yelpazeli 3D metal yazıcı modeli çeşitliliğine sahiptir. Aynı zamanda 3D metal yazıcı parçaları ile satış sonrası destek de sağlayan 3DDT, endüstriyel alana özel 3 boyutlu çözümler geliştiriyor.

  • PRECIOUS M 080

PRECIOUS M 080, yüksek kalitede hassasiyetle 3D metal üretimi gerçekleştirmek amacıyla tasarlanmıştır. 3D alüminyum yazıcı olarak tanımlanabilecek PRECIOUS M 080, üst düzey metal parçaların herhangi ek alete gereksinim duymadan sadece CAD programlarıyla imal edilebilmesini sağlar.

  • EOS M 400-4

EOS M 400-4, 3DDT kalitesiyle geliştirilmiş ve metal 3D baskı yapabilme özelliğine sahip bir başka modeldir. Model, büyük hacimli ürün geliştirebilme imkanı sunar. Ayrıca ultra hızlı dörtlü lazer sistemi ile yüksek hassasiyette endüstriyel imalat gerçekleştirebilmek adına uygundur. EOS M 400-4, 400 x 400 x 400 mm gibi oldukça etkileyici bir üretim hacmine sahiptir.

  • EOS M 400

EOS M 400, iş akışının en efektif ve verimli şekilde yönetilebilmesini sağlayacak özel sistemiyle dikkat çekicidir. Gelişmiş izleme özelikleri sayesinde üretim sürecini en sağlıklı biçimde planlayabilme imkanı sunar. Modelleme sistemiyle entegre edilebildiğinde oldukça basit komutlarla yüksek standartta hassasiyete sahip ürünlerin imal edilmesi mümkündür. Ayrıca EOS m 400, sahip olduğu özel dokunmatik ekranıyla kolay kullanım için uygundur.

  • EOS M 300-4

EOS M 300-4, endüstriyel uygulamalar için 3DDT ayrıcalıklarıyla tasarlanan bir başka 3 boyutlu metal imalat yapan yazıcı modelidir. 300 x 300 mm üretim kapasitesine sahip olan model, üst düzey verimlilik vadeder. Hassas fiber lazeriyle, hemen her türden hassasiyette metal ürün geliştirebilme imkanı sunar.

  • EOS M 1000-290

EOS M 1000-290, 3D üretim sürecinde baskı standardı olarak kabul edilen 250 x 250 x 325 boyutlarında imalat gerçekleştirir. Herhangi bir ek ekipmana ihtiyaç duymadan CAD programları yardımıyla endüstriyel alanda metal ürün üretimi gerçekleştirmek mümkündür.

3D Metal Printer Fiyatları

Metal basan 3D yazıcı fiyatları, modelin işlevine ve niteliklerine göre farklılık gösterir. Metal yazıcılar, büyük oranda üretim standardının boyutlarına, üretim kapasitesine, hızına ve diğer sistemlere entegre olabilme özeliklerine göre modellenir.

Tüm bu bileşenler modellerin fiyatları konusunda da son derece belirleyicidir. Ayrıca 3D yazınının malzemesi de fiyatları etkileyen bir diğer unsurdur. 3D titanyum yazıcı gibi modeller, maliyet açısından bir miktar daha yüksektir. Farklı alanlarda yararlanabileceğiniz 3D metal yazıcı ürünleri ile websitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Metal Eklemeli Üretime Yönelik Sistemler ve Çözümler

Yüksek kaliteli metal prototiplerin ve nihai ürünlerin aletsiz üretimi EOS, endüstriyel Metal işleyen 3D yazıcı tüm süreç adımlarına yönelik sistemler, malzemeler, yazılım ve hizmetleri içeren kapsamlı bir portföy sunar.

EOS, Eklemeli Üretim Metal işleyen 3D yazıcı (DMLS) kullanılarak doğrudan metal lazer sinterleme (DMLS) açısından çok yüksek seviyede bir malzeme uzmanlığına ve kapsamlı birçok yönlü metal portföyüne sahiptir. Malzemelerimizin, sistemlerimizin ve süreç parametrelerimizin mükemmel uyumlu olması, tanımlanmış özellik profillerinin kusursuz olarak tekrarlanmasını sağlar. Ayrıca EOS, yüksek teknoloji malzemelerini müşterilerin özel gereksinimlerine göre sürekli geliştirmektedir.

EOS, DMLS (Doğrudan Metal Lazer Sinterleme) kullanılarak metal bileşenlerin üretilmesi için alüminyum, yüksek dayanımlı ve yüksek nitelikli çelikten titanyum, nikel ve kobalt krom alaşımlarına kadar uzanan kapsamlı bir metal tozları yelpazesi sunar. Böylece son derece kişiye özel hazırlanan ürünler, olağanüstü kalitede üretilebilir. Malzemeler seçimi aşamasında yoğun tavsiye ve destek sağlamaktan çok mutlu oluruz. Böylece; tasarım, geliştirme ve üretim hedeflerinizi karşılamak için uzun yıllara dayanan deneyimimizden ve yüksek nitelikli, kapsamlı olarak kalitesi test edilmiş malzemelerimizden faydalanabilirsiniz.

Filter