3D Yazıcı Malzemeleri

3D yazıcı parçaları, yazıcıların belirli bir sistem dahilinde efektif bir şekilde çalışmasına destek olan ürünlerdir. 2 boyutlu yazıcılarda olduğu gibi 3 boyutlu yazıcılarda da farklı malzemelere ihtiyaç duyulur. Yüksek performans ve verimlilik için malzemelerin kaliteli olması ve ürünle tam bir uyum göstermesi gerekmektedir.

Metal yazıcı ve plastik yazıcı malzemeleri olmak üzere iki farklı kategori üzerinden değerlendirilen yazıcı parçaları, katlamalı üretim sistemine uygun bir şekilde çalışmaktadır. Katlamalı üretim, DMLS (Direct Metal Laser Sintering) ve SLS (Selective Laser Sintering) parçalarının 3D CAD verilerinden hızlı ve esnek bir şekilde üretmeyi uygun kılacak bir çalışma prensibine sahiptir.

Üretim zincirinin her aşamasında doğru ve sistemli bir çalışma sergilenebilmesi için tercih edilecek malzemelerin yenilikçi özelliklere sahip olması gereklidir. 3D yazıcı sarf malzemeleri kategorisinde kaliteli, yüksek performanslı ve yenilikçi ürünlere ev sahipliği yapmakta olan 3DDT müşterilerine genel olarak şu özelliklere sahip ürünleri sunmaktadır:

  • Yüksek derecede esneklik gösteren malzemeler,
  • Sistem ve süreç parametreleriyle son derece uyumlu ürünler,
  • 3D metal baskı ihtiyaçlarının tamamına yakınını karşılayabilen malzemeler,
  • Yüksek teknolojik malzemeler,
  • Ürün özelliklerini en iyi şekilde karşılayan malzemeler,

Teknolojik altyapıya sahip ve yenilikçi bir şekilde üretilmekte olan 3D printer sarf malzemeleri, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dolayısıyla hemen her sektörün talep duyduğu ürünlerdir.

3 Boyutlu Yazıcı Sarf Malzeme Çeşitleri

3D metal yazıcı malzemeleri ve plastik yazıcı malzemeleri olmak üzere iki farklı kategori üzerinden satışa sunulan ürünlerin her biri, yenilikçi bir kullanım sunar. Eklemeli imalatı mümkün kılan ürünler, 3D yazıcıların efektif bir şekilde çalışmasını da sağlar.

  • PA 1101

Beyazımsı bir poliamid 11 tozu olan PA 1101, yenilenebilir ham maddelerden üretilir. Yüksek darbe direncine sahip olduğundan, oldukça uzun bir süre kullanılabilir. Lazer sinterleme malzemesi olarak kullanılmak için imal edilir. Çevre dostu bir malzeme sınıfında yer alır. PA 12’den daha iyi sıcaklık direncine sahiptir. Yüksek mekanik stres altında bile parçalanma ve çatlamaya uğramaz.

  • PA2202

Lazer sinterlenmiş malzemelerin üretiminde kullanılır. Pigment dolgulu bir poliamid 12 tozudur. Mekanik stresli uygulamalarda kullanım için bir hayli uygundur. Yüksek sertlik özellikleriyle efektif bir kullanım sunar. İşlemlerinde herhangi bir renk bozulmasına uğramaz. Üstün detay çözünürlüğü dikkat çekici özellikleri arasında yer alır.

  • EOS Carbon Mide

Karbon fiber takviyeli bir ürün olan EOS Carbon Mide, yüksek sertliğe sahiptir. Dış darbelere karşı maksimum koruma sağlar. Ağırlık-dayanım oranı bir hayli yüksektir. Hafif bir yapıdadır. Sınırlı da olsa ısı ve elektrik iletkenliğine sahiptir. Dikkat çeken 3 boyutlu yazıcı malzemeleri arasında yer alır.

  • EOS Prime Part ST

Lazer sintirleme sistemindeki uygulamalar için özel olarak geliştirilen bir üründür. Natürel renkli bir polieteramid olarak tanımlanır. Yüksek dayanım ve elastikiyet özelliklerine sahiptir. Uzun süreli kullanımda mükemmel bir kararlılık gösterir.

3D Printer Sarf Malzeme Fiyatları

3D yazıcı parça fiyatları, farklılık göstermekle birlikte 3DDT, çok özel ürünleri çok özel fiyatlarla satışa sunuyor. Geniş bir ürün yelpazesi üzerinden yenilikçi ve teknolojik ürünlere zahmetsiz bir şekilde ulaşmak olanaklıdır. 3D plastik yazıcı malzemeleri başta olmak üzere birçok ürüne hızlı, kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yazıcılarla tam bir uyum sağlayan ürünlerin her biri, yüksek kalite standartlarına sahiptir.

Filter