fbpx

3D Yazıcılarda Enjeksiyon Kalıplama

LaserProFusion – aletsiz enjeksiyon kalıplama teknolojisi

EOS LaserProFusion, bir milyon diyot lazeri kullanarak 3D Yazıcılar ile 10 kata kadar daha hızlı üretim yapar

EOS LaserProFusion, 3D Yazıcılar ile polimer eklemeli üretimi için devrim yaratan bir teknoloji sunar: Malzemeyi eriterek katman katman parçayı oluşturan yaklaşık bir milyon diyot lazere sahip bu üretim süreci, pek çok uygulama için enjeksiyon kalıplama alternatifi olabilecek kadar çok üretkendir.

EOS LaserProFusion teknolojisi: Enjeksiyon kalıplama kadar üretken

Tamamen yeni olan bu LaserProFusion teknolojisi, maksimum üretkenliğe ulaşmak için tasarlanmıştır. 30 yıla yakın eklemeli üretim deneyimiyle önü olan EOS 3D Yazıcılar ve endüstriyel uygulamalar için hedeflenen toz malzeme ve lazer arasındaki etkileşimi sürekli optimize etmektedir. Bu yeni teknoloji, parçaların sayısı ve geometrisi ne olursa olsun ortaya çıkarma sürelerini büyük ölçüde kısaltır.

EOS LaserProFusion teknolojisi: devrim yaratan süreç

Şimdiye kadar kullanılan ve tek bir CO2 lazerin yapı alanının tamamında dolaştığı lazer sinterleme sürecinin yerine, bu yeni teknolojide bir milyona kadar lazer kullanılır. Böylece, 5 kilowatt’a kadar maksimum toplam çıktı elde edilebilir. Her katmanda, birebir piksellerle sadece parçanın CAD verileriyle eşleşen diyot lazerler etkinleşir.

EOS’un Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Dr. Tobias Abeln şöyle söylemektedir: “LaserProFusion teknolojisi ile endüstriyel 3D polimer baskısı alanında seri üretimde yeni bir üretkenlik seviyesine ulaşmaktayız. Bu teknoloji, pek çok uygulamada enjeksiyon kalıplamaya alternatif olarak aletsiz enjeksiyon kalıplama olanağı verebilir. Bu sayede, endüstriyel 3D baskı gelecekte tamamen yeni bir piyasa için cazip hale gelecektir.”